Dcera Hvězdy - Prolog

23. února 2012 v 22:53 | Elwing
Tady je ten slibovaný prolog, doufám, že se vám to bude líbit a již brzy přidám další kapitoly, teda jestli o to budete stát. ;))


Před více než 1000 lety z hvězdného prachu a mlhy utvořila nymfa Života Elmeris přenádhernou zem plnou zeleně a vody, a pojmenovala ji Elmerilia. Tato zem byla pustá, a proto do ní přivolala draky, strážce Věčného plamene. Někteří z nich odletěli a usadili se v Argosských horách a jiní v jezeře Midia. Z Arteiných vzdušných ostrovů přišli gryfové a usídlili se v Avorských horách, jenže draci zatoužili po větším obyvatelném území a tak vtrhli na území gryfů. Tehdy začaly dlouhé války plné krveprolití, které rozhněvaly Elmeru a tak Elmera stvořila Shelaga - Pána Smrti. Ten stvořil Osamnělou horu, kde přebýval.

Jednoho dne se zamiloval do Elmery a z jejich lásky vznikli první elfové, kteří vlastnili dary života i smrti. Od těchto darů se začaly utvářet i jiné dary - ctnost, milosrdnost, proradnost, krutost, laskavost, divokost, nevinnost a obětavost.

Elfové vynikali především v inteligenci, rychlosti, kráse a trpělivosti. Za své dlouhé životy se naučili milovat přírodu a využívat ji k dobru všech.

Poté do země přicházeli lidé - plní zloby a touhy po moci, která je ovládala, aniž si to uvědomovali. S nimi do Elmerilie přišlo zlo v podobě malého dítěte lačnícího po věčném životě a nadvládě světa. Jmenoval se celkem nevinně - Syed až později se přejmenoval na Neresiir.

Po několika letech se z dítěte stal mladík a z mladíka muž, který se začal plně oddávat černé magii, kterou plenil a ničil vše kolem.

Bylo to až k neuvěření, jak se lidé začínali přizpůsobovat a všechna touha po moci a bohatství je omrzela. Nyní lačnili po vědění.

Jedné temné noci se na obzoru objevilo podivné světlo, které se přibližovalo. Byla to stříbrná hvězda, jenž v sobě ukrývala nezměrnou moc.

V některých lidech se opět začínala probouzet touha po moci, kterou je posedl Neresiir. A tak se vydali k Ledové hoře, nejvyššímu místu Elmerilie, aby hvězdu shodili. Za pomoci temných sil Neresiira se jim to podařilo, ale hvězda se rozpadla a dopadla na místa celé země. Do šesti největších kusů se ukryly Síly a z těch menších se staly menší stříbrnobílé oblázky.
Neresiir dlouho pátral po hvězdě, po pár letech se mu poštěstilo. Nalezl největší kus a odvezl si jej do Černé věže, kterou postavil pomocí temných sil na nebezpečné Göldirrově hoře v Lorrinských horách.

Na kusu prováděl pokusy a kouzla, dokonce hvězdu i proklínal, ale moc jakoby se vypařila do země. A tak se vydal hledat Shelaga a vymámit z něj radu. Po rocích hledání už ztrácel trpělivost a tak se vrátil zpět do Černé věže, kde bylo vše vzhůru nohama.

Lidé se dozvěděli, že nalezl hvězdu a chtěli ji sami prozkoumat a přijít na tajemství ostatních cízích
světů. Neresiir je zajal, očaroval a přinutil je přísahat věrnost. Poté z některých nadělal Temné přízraky, zombie v tmavých kápích, a ze zbytku utvořil příšery a jiné temné bytosti. Poté jim nařídil, aby plenili a vypalovali vesnice a města, která se nebudou chtít zodpovídat jemu samotnému.

A do této doby se narodila dívka, jenž dostala možnost vše změnit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 des-zkuseb des-zkuseb | 3. března 2012 v 20:09 | Reagovat

...

2 Vera Vera | Web | 23. června 2012 v 16:30 | Reagovat

tohle může být ještě zajímavé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama